Bliźniaczki wchodzą do akcji - niesamowita wrażliwość

Bliźniaczki wchodzą do akcji – niesamowita wrażliwość

Krótka historia zasłyszana od studenta!

Akcja rozgrywa się w kościele – w czasie trwania komunii świętej dwie malutkie bliźniaczki klęknęły na schodach przed głównym ołtarzem. Kiedy komunia się skończyła – jeden z księży, który wracał pogłaskał jedną z dziewczynek i zrobił jej na czole krzyżyk… Wszystko byłoby fajnie – gdyby zrobił taki sam gest drugiej. Ale nic takiego się nie stało 🙁 Na tym jednak historia się nie kończy… Dziewczynka, która została pobłogosławiona, ze smutkiem na twarzy popatrzyła w stronę swojej siostry. Ona przecież też na to czekała – a ksiądz ją minął…? Nie myśląc więc dłużej – odwróciła się do swojej siostry i  zrobiła jej na czole krzyżyk, a później bardzo serdecznie przytuliła ją do siebie… 🙂

Niesamowite – dzieci potrafią odruchowo takie rzeczy robić. To chyba najpiękniejsze świadectwo życia ewangelią – bo najczystsze. „Obyście stali się jak dzieci…”

Głosić ewangelię, to właśnie tak reagować. Bóg dziś w sposób szczególny dotyka wielu… Można powiedzieć – błogosławi. Szczególnie – to błogosławieństwo doświadczają ci, którzy są najbliżej Niego. Bóg dzieli się miłością. On chce dać ją wszystkim – robi to różnymi drogami. Często posługuje się nami – ludźmi! Jeśli doświadczyłeś Bożej łaski, miłości – to rób to samo, co ta dziewczynka, którą pobłogosławił ksiądz. Spójrz na tych, którzy dziś tego nie przeżyli i podziel się miłością oraz tym błogosławieństwem.

Wiara – to umiejętność przyjmowania Bożego dotknięcia i przekazania go dalej. Nie wolno nam dopuścić do tego, abyśmy się stali egoistami. Nie możemy jej zatrzymać dla siebie! Trzeba zobaczyć obok brata i siostrę. To, co zrobiła ta dziewczynka to majstersztyk – zasmuciła się (bo – zobaczyła swoją siostrę, bez błogosławieństwa), zrobiła jej krzyżyk na głowie (bo – chciała się podzielić tym co otrzymała) i wreszcie przytuliła do siebie (bo – to był wyraz jej miłości do niej).

Oto katecheza na dziś. Jeżeli ty milczysz – to nawet skały będą przemawiać. Dziś przemawia do Ciebie i mnie małe dziecko.